Carsharing

Příroda a dobré víno v Čechách?

20. května 2021 | CAR4WAY

 

Příroda a dobré víno v Čechách?

Počasí začíná nahrávat výletům a za vínem nemusíte jezdit jenom na Jižní Moravu. Jedinečná vinařství a výborné víno najdete i kousek od Prahy. 

Vyšlápeneme si nejvýznamnější horu České republiky, za odměnu si můžete vychutnat víno na nedalekém zámečku, projet se lodičkou na soutku největších řek nebo se projít oborou mezi daňky. 

Vybrali jsme pro vás 3 místa, kam si můžete zajet na jednodenní výlet. 

 

 CHCI VEDĚT ČÍM POJEDU

JEŠTĚ NEMÁM REGISTRACI

 

Po stopách Praotce Čecha

 

Památná hora Říp patří mezi několik nejvýznamnějších míst a symbolů naší národní historie. Vztahuje se k ní základní pověst o příchodu našich předků do země a každý pravověrný Čech by měl alespoň jednou za život na tuto horu vystoupit.

Kronikář Dalimil počátkem 14. století uvedl právě horu Říp a její okolí jako místo, kde se usadili první Slované vedení praotcem Čechem při příchodu do nové vlasti. Nová země dostala jméno po vůdci těchto Slovanů Čechovi.

Na vrcholu Řípu leží asi nejznámější románská památka v Čechách 
rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha, původně zasvěcená sv. Vojtěchovi.

 

neděli 23. 5. si můžete na Řípu užít degustaci českých vín.

Kde nejlépe zaparkovat

https://mapy.cz/s/hamolodafa

 

Soutok Vltavy a Labe

Nedaleko hory Říp se nachází soutok 2 největších českých řek Labe a Vltavy.

Krásnou procházkou je okruh cca 4 km po žluté turistické značce, cestou budete mít krásný výhled na zámecké vinice🍇, zámek Mělník a chrám sv. Petra a Pavla. V létě si můžete užít jedinečný pohled z hladiny řeky pří okružní plavbě lodí od vinařství Bettiny Lobkowicz ke zdymadlu Hořín. Zdymadlo bylo uvedeno do provozu v roce 1905. Sestává se z dovu plavebních komor umístěných vedle sebe. Část původního technického vybavení zdymadla je vystavena vedle plavebích komor. V součastnosti jsou ovládací mechanismy hydraulické. Odsud vyrazíte na soutok řek Labe a Vltavy, proti proudu Labe k mělnickému cukrovaru a zpět k vinařství Lobkowicz.

 

Když vystoupáte na zámek Mělník můžete ze ochutnat kávu nebo nějakou tu dobrotu ze zámecké cukrárny. Nebo zavítat do zámeckého vinařství a odvézt si domů jejich speciální víno 'Ludmila'.

Projít se podél zámku s nádherným výhledem na soutok Vltavy a Labe. Zde se nabízí ideální příležitost vychutnat si sklenku místního výborného vína 🍷

 

Kde nejlépe zaparkovat

https://mapy.cz/s/jubahuseso

 

Zámek Veltrusy a procházka dančí oborou

Nádherné, trochu zapomenuté místo nedaleko Prahy. Naleznete zde plno klidu a ticha, ideální místo na návštěvu zámku Veltrusy a na procházky ať už s dětmi nebo bez nich v dančí oboře Veltrusy

Zámecký park je otevřen celoročně od úsvitu do soumraku. Park z počátku 19. století je doplněný drobnými architekturami, dačí obourou a melbnými zákoutími, láká celoročně k vycházkám a odpočinku. Parkem prochází mezinárodní cyklotrasa Praha - Drážďany.

Obora Veltrusy

Daňčí obora u zámku se na mapách objevuje již kolem roku 1802. Kromě daňků zde volně žijí i srnci, zajíci a bažanti.

Plot obory lemuje přístupovou cestu k zámku a tak máte velkou šanci zvěř zahlédnout,. Navíc je možný vstup do jejich výběhu a tak můžete zažít jedinečný pocit jako v pohádkovém lese. Zajíce či bažanty ale potkáte po celý den i mimo oboru.

 

Kde nejlépe zaparkovat

https://mapy.cz/s/locuzekebu

Ať už vyrazíte s kamarády, s rodinou nebo ve dvou, můžete objevovat krásy české krajiny a udělat neco pro své zdraví příjemnou procházkou podél řeky nebo mezi zvířaty. 

 

CHCI SI VYBRAT AUTO NA VÝLET

JEŠTĚ NEMÁM REGISTRACI

 

Sledujte nás 😎     Facebook: @CAR4WAY     Instagram: @CAR4WAY      Youtube: @CAR4WAY